Festes a Gilet. / EPDA Gilet ja tenia ganes de tornar a celebrar les seues festes patronals en honor a la patrona de la localitat, la Verge de l’Estrella. Els actes centrals i més multitudinaris són la Baixada de Sant Miquel, l’últim divendres d’agost passades les deu de la nit des de l’ermita fins la parròquia. Un descens emotiu i enllumenat per desenes de bengales. Enguany, l’Ajuntament de Gilet ha preparat l’extensa programació usual després de dos anys de paró per la pandèmia.
DISSABTE 6 I DIUMENGE 7
Al Carrer - VI Festival d’Arts Escèniques de Carrer de Gilet” a la plaça a partir de les 18,30 hores.
12, 13 i 14 d’agost
20,00 h. XIX Edició de Vetlades de Sant Esperit.
DILLUNS 15 D’AGOST
18,00 h. XXXVIII Edició de la Volta a Peu a Gilet.
DIMARTS 16 D’AGOST
21,00 h. IV Masterclass Spinning a la plaça.
DIMECRES 17 D’AGOST
19,30 h. Masterclass de ball a la plaça.
DIJOUS18 D’AGOST
19,30 h. Exhibició de les escoles esportives a la plaça.
DIVENDRES 19 D’AGOST
23,00 h. Playbacks organitzats per la Falla de Gilet.
DISSABTE 20 D’AGOST
22,00 h. Sopar de cantell a la plaça. 23,00 h. Actuació de Carlos Zanetti.
DIUMENGE 21 D’AGOST
22,00 h. Sopar de cantell a la plaça.
23,00 h. Concert de Festes de la Joventut Musical Verge de l’Estrella de Gilet.
DILLUNS 22 D’AGOST
22,00 h. Concurs de paelles a la plaça 00,00 h. Festa “Carnavalia on tour”.
DIMARTS 23 D’AGOST
19,00 h. Partida de Galotxa al carrer Pare Gil Sendra 22,00 h. Sopar de cantell a la plaça.
23,00 h. Actuació de “La Banda del Pirata Cojo - La Gira Sabinera”.
DIMECRES 24 D’AGOST
20,00 h. Cavalcada de disfresses infantil 23,00 h. Cavalcada de disfresses.
01,00 h. Ball amb l’orquestra “Montecarlo”.
DIJOUS 25 D’AGOST
12,00 h. Parc infantil aquàtic a la plaça.
16,00 h. Parc infantil aquàtic a la plaça 18,00 h. Berenar infantil.
18,30 h. Actuació de “El Pequeño Beatle” 22,00 h. Sopar de cantell a la plaça.
23,00 h. Nit de monòlegs amb Luis Larrodera, Raul Massana i Oscar Tramoyeres.
DIVENDRES 26 D’AGOST
13,00 h. Volteig general de campanes.
20,00 h. Passacarrer de la Joventut Musical Verge de l’Estrella de Gilet. 23,00 h. Baixà de Sant Miquel.
23,30 h. Mascletà nocturna a la plaça a càrrec de Pirotècnia Lluch. 00,30 h. Ball amb l’orquestra “Hawaii”.
DISSABTE 27 D’AGOST
11,00 h. Passacarrer de la Joventut Musical Verge de l’Estrella de Gilet.
12,30 h. Solemne Eucaristia en honor de Sant Miquel Arcàngel a l’Església Parroquial 13,00 h. Mascletà a la plaça a càrrec de Pirotècnia Lluch.
19,00 h. Processó de la Verge de l’Estrella i l’Arcàngel Sant Miquel pels carrers adornats amb motiu del II Centenari de la Verge de l’Estrella.
22,00 h. Sopar de cantell a la plaça 23,30 h. Musical “Sueños” a la plaça.
DIUMENGE 28 D’AGOST
09,00 h. Celebració de l’Eucaristia per totes les persones difuntes del poble al cementeri 11,00 h. Passacarrer de la Joventut Musical Verge de l’Estrella de Gilet.
12,30 h. Solemne Eucaristía en honor de la Verge de l’Estrella a l’Església Parroquial 13,00 h. Mascletà a la plaça a càrrec de Pirotècnia Lluch.
18,30 h. Oferiment i consagració a la Verge de l’Estrella de tots els xiquets i xiquetes 19,00 h. Missa dels Malalts, en la qual s’administrarà el sagrament de la unció de malalts 20,00 h. Passacarrer de la Joventut Musical Verge de l’Estrella de Gilet.
20,30 h. Solemne Processó de la Verge de l’Estrella per celebrar el II Centenari de la Verge de l’Estrella, en acabar, video mapping a la porta de l’esglèsia.
22,00 h. Sopar de cantell a la plaça 23,30 h. Teatre “Ay Carmela” a la plaça.
DILLUNS 29 D’AGOST
10,00 h. Esmorzar Interpenyes.
11,00 h. “Correbars” i gimcana organitzada per la PENYA L’EMBOLIC 14,00 h. Calderes a la plaça.
16,00 h. Tobogàn gegant al carrer València.
18,00 h. Orquestra “Scream” al carrer José Melchor.
DIMARTS 30 D’AGOST
14,00 h. Entrada de vaques i bous i prova de ramat 18,30 h. Exhibició de ramat.
00,00 h. Embolada de dos bous.
DIMECRES 31 D’AGOST
14,00 h. Entrada de vaques i bous i prova de ramat 18,30 h. Exhibició de ramat.
21,30 h. Sopar de penyes organitzat per la PENYA L’EMBOLIC 00,00 h. Embolada de dos bous.
01,30 h. Discomòbil organitzada per la PENYA L’EMBOLIC al carrer País Valencià.
DIJOUS 1 DE SETEMBRE
14,00 h. Entrada de vaques i bous i prova de ramat 18,30 h. Exhibició de ramat.
00,00 h. Embolada de dos bous.
DIVENDRES 2 DE SETEMBRE
14,00 h. Entrada de vaques i bous i prova de ramat 18,30 h. Exhibició de ramat.
21,00 h. Acte d’agermanament amb el poble de Cadreita (Navarra) a l’ajuntament 00,00 h. Embolada de dos bous.
02,00 h. Orquestra “Seven Crashes” al carrer Pare Gil Sendra.
DISSABTE 3 DE SETEMBRE
07,00 h. Encierro i vaques enfundades 12,00 h. Encierros infantils a la plaça.
14,00 h. Entrada de vaques i bous i prova de ramat 18,30 h. Exhibició de ramat.
00,00 h. Entrada de bous embolats 00,30 h. Embolada de dos bous.
DIUMENGE 4 DE SETEMBRE
14,00 h. Entrada de vaques i bous i prova de ramat 18,30 h. Exhibició de ramat.
Comparte la noticia