L'Ateneo
Sueco del Socorro ha sigut el lloc triat, en esta ocasió, per al
lliurament dels premis del XXII Concurs de Dibuix Escolar "Jaume I
i el 9 d'Octubre", atorgats per la Regidoria d'Educació. En este
certamen infantil participen els i les alumnes, des de tercer
d'Infantil fins a sisé de Primària, de tots els col·legis de
Sueca, El Perelló i Mareny de Barraquetes, així com els alumnes del
CPEE Miquel Burguera d'Educació Especial, desenvolupant les seues
habilitats artístiques per a realitzar un dibuix al·lusiu a esta
temàtica, fins a quart de Primària, o un cal·ligrama en valencià
amb la mateixa temàtica, per als alumnes de cinqué i sisé.
El
regidor d'Educació, Joan
Carles Vázquez,
ha agraït a tot l'alumnat la seua participació i el nivell i
qualitat dels dibuixos i cal·ligrames presentats, "la
qual cosa ha dificultat enormement el treball del jurat".
En esta edició, els premis han sigut concedits a:
- 3r d'Infantil:
1r Premi, Lucía Lletí (CEIP Carrasquer); 2n Premi, Belén Miralles
(Col·legi Uniana); i 3r Premi, Martina Ferrer (Centre d'Educació
Infantil San José y San Antonio).
- 1r de
Primària: 1r Premi, Martina Ortiz (CEIP Carrasquer); 2n Premi, Alba
Mejía (CEIP Cervantes), 3r Premi, Mar Forquet (Col·legi Lluís
Vives).
- 2n de
Primària: 1r Premi, Pedro Serra (Col·legi L'Encarnació); 2n Premi,
Marc Torres (Col·legi Uniana); 3r Premi, Carla Viñoles (CEIP El
Perelló).
- 3r de
Primària: 1r Premi, Vega Maldonado (CEIP Cervantes); 2n Premi, Vega
Hermano (Escola Jardí de l'Ateneu); 3r Premi, Cloe Soler (CEIP
Carrasquer).
- 4t de
Primària: 1r Premi, Àfrica Escrivá (Escola Jardí de l'Ateneu), 2n
Premi, Miquel Ortells (Col·legi Mª Auxiliadora); 3r Premi, Ariadna
Viñoles (Col·legi Lluís Vives).
- 5é de
Primària: 1r Premi, Teresa Martínez (Col·legi Uniana); 2n Premi,
Ana Serrano (Col·legi Nostra Senyora de Fàtima); 3r Premi: Adrià
Máñez (Col·legi Mª Auxiliadora).
- 6é de
Primària: 1r Premi, Núria Ibáñez (Col·legi Lluís Vives); 2n
Premi, Carla Marco (Col·legi Uniana); 3r Premi, Irene Soto (Col·legi
L'Encarnació).
- Educació
Especial: 1r Premi, Érika Navalón (Aula 12); 2n Premi, Haizea Ortiz
(Aula 9); 3r Premi, Víctor Ruiz (Aula 5).
L'acte de
lliurament de premis ha comptat amb la presència d'una gran
represen-tació de la corporació municipal. Tots els i les alumnes
premiats, han rebut un diploma acreditatiu i un regal consistent en
un xec per a material de llibreria i papereria per import de 30
euros, per als tercers premis; 45 euros, per als segons; i 60 euros,
per als primers premis.
L'exposició amb
tots els dibuixos premiats i finalistes pot visitar-se a la sala Els
Porxets.